Ene
Bir ses var insanın içinde... Hiç susmayan, hep konuşan... Şimdi sus ve kendini dinle kâri. Dinle ki hâlâ sesler geliyor içinden. Sussan da susamıyorsun. Durduramıyorsun içinden gelen bu sesi. İsmine “nefs” diyorlar. Diler misin bu kez biz konuşalım o içimizdeki nefsle? Aşk diyarına Hüdâyî kapısından girip nefs ile cenk edelim ister misin?

 

 

 

 

 

Bu kitabında yazar Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri’nin hayatından yola çıkarak nefsi konuşturuyor. Nefs kitap boyunca insanlara yaptıklarını, söylediği şeyleri, onları doğru yoldan çıkarmak için yaptığı şeyleri anlatıyor. Yine kitap içinde kitap karşılıyor sizi.

2014 yılında, günümüz insanlarının çoğu gibi yaşamı ve kaderi sorgulayan mutsuz bir insan tevafuk eseri bir kitap alıyor. Bilemiyor kitabın tüm hayatını alt üst edeceğini. Aldığı kitapta nefs konuşuyor. Ve çocukluğundan başlayarak Kadı Mahmut, Üftâde Hazretleri’nden sonra Hüdayi olarak anlatıyor hazreti. Onu Allah yolundan döndürebilmek için neler yaptığını anlatıyor, Hüdayi Hazretleri’nin nefsini nasıl öldürüp Allah dostu olduğunu, ardından Sultan Ahmet ile kesişen yolunu, dönemin Osmanlı toplumunu ve hazretin ölümünü anlatıyor. Yazarın anlaşılır ve sürükleyici dili sıkmadan, hatta heyecanlandırarak kitabı bir an önce bitirmenize vesile oluyor. 

İrem ERCAN
Erciyes Üniversitesi

Analist : Kurum :
Bu yazı toplamda 1601 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.