Ermiş
Kitap Arka Kapak: Size bir de denildi ki hayat karanlıktır diye ve sizler bezginliğinizde tekrar edegeldiniz, bir bezgin tarafından ne söylenmişse. Ve ben derim ki hayat, sahiden karanlıktır, insiyak olduğu zaman başka. Ve her insiyak kördür, bilgi olduğu zaman başka. Ve her bilgi beyhudedir, çalışma olduğu zaman başka. Ve her çalışma nafiledir, aşk olduğu zaman başka. Ve her ne zaman aşkla çalışırsanız kendinizi kendinize raptedersiniz ve ötekine ve Allaha.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Büyük mutlulukları büyük fiyatlarla elde edemeyiz. Bunun en güzel örneğidir Ermiş. Engin tecrübelerin, altın değerindeki ve hatta daha değerli cümlelerin iki kapak arasına sıkıştırılmış halidir Ermiş. Bu kitap Hayatın ta kendisi.

Sürekli okumak isteyecek ama bitmesini istemeyeceksiniz. Cümlelerin altını çizmekten kendinizi alıkoyamayacağınız bu kitabı bitirdikten sonra bir köşeye bırakamayacaksınız.

El-Mustafa yıllar boyu yaşadığı Ermiş’ten ayrılırken geride bıraktıklarına son bir konuma yapar ve sorularına bilgece cevap verir. Bu cevaplarda kendinizi bulacaksınız. Keyifli okumalar.

Analist : Muhsine Koç Kurum : ...
Bu yazı toplamda 1152 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.