Allah De Ötesini Bırak
Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden “Allah de ötesini bırak”. Kul Rabb’ini imtihan etmez. O’na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin. Karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!..

 

 

Ey yüce dost, ey yüce arşın sahibi!  Ey yoktan var eden, var ettiğini yok eden Rabbim!  Ey her istediğini yapan Allahım!  Arşın her yanını dolduran zatının nuru hürmetine, bütün mahlukata hükmettiğin kudretinin azametine, her şeyi kuşatan rahmetinin bereketine, senden istiyorum. Senden başka ilah yoktur.

Ey çaresizlerin yardımına yetişen Allahım,bana yardım et. Bu güzel dua ile başlamak istedim.  Uğur Koşar gerçekten mükemmel bir psikolog ve yazar. Bu kitapta ruhsal sorunları din ile güzel bir şekilde çözmeyi ele almış. Hani bazı kitaplar vardır, insanın hayatında derin bir değişiklik yapar. İşte bu kitap benim hayatımda derin ve kalıcı bir değişiklik yaptı. Artık sorunları gözümde büyütmüyorum. ALLAH DEYİP ÖTESİNİ BIRAKIYORUM.

Ayşenur BAŞIBÜYÜK

İnönü Üniversitesi

Analist : Kurum :
Bu yazı toplamda 1809 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.