Empati
Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz. Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz. Bu kitabı kapatabilirsiniz. O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz. Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz. Ne isterseniz yapabilirsiniz. Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz. Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz.

 

 

 

Empati kitabında Adam Fawer insanoğlunun yaptıklarına farklı bir gözle bakıyor. İnsanoğlu her şeyi yapmak da özgürdür. İstediğini istediği zaman yapar fakat bilinenin aksine buna kendisi vermez. Kendi içindeki arzuları karar verir. Bu yüzden insan ne isteyeceğini kontrol edemez ve bu yüzden arzularının kölesidir. Yani asla özgür değildir.

Bu kitabı çok benimseyerek okudum gerçekten insanoğlunun yaptıklarına gerçekçi bakış açısıyla ele almış yazar.Okunmasını tavsiye ederim akıcı ve sürükleyici anlatılmak istenenler çok net bir şekilde göze çarpmakta.

Serap ASLAN

İstanbul Üniversitesi

 

 

Analist : Kurum :
Bu yazı toplamda 873 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Başlık : Sineztezi ile tanışın. :)
Ad : Tuba Şeker

Sineztezi adı verilen hastalığı bu kitapla tanıdım ve nasıl bir şey olduğunu hissedebilmek isterdim. Olasılıksızdan sonra kesinlikle ondan daha başarılı olmuş bir kitap. Sonu da daha iyi kurgulanmış.

Tarih : 19.12.2015 20:16:49
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.