Vücuduma Neler Oluyor (Kız)
"Bana neler oluyor anlamıyorum. Kafam karmakarışık, her gün yeni kararlar alıyor, ertesi gün vazgeçiyorum. Hele çevremdekilerin bakışları yok mu, o an ne yapacağımı, nasıl davranacağımı bilemiyorum. Yani anlayacağınız saçma sapan bir durum.

 

Ergenlik dönemi çok özel bir dönemdir. Cinsel kimlik gelişir ve ciddi bir büyüme söz konusudur. Aslında bu özel dönem sadece onu yaşayan gençler için değil, ebeveynleri için de heyecan verici ama bir o kadar da güç ve karmaşık bir dönemdir. Bu kitap biyolojik olaylar sonucunda ortaya çıkan fiziksel değişimler ve adet döneminde kullanılacak uygun koruyucuların seçimi gibi konulardan, cinsel taciz ve anoreksiya hastalığına kadar, bu dönemle ilgili her tür bilgiyi tam ve açık olarak, çocuklara uygun bir dille açıklanıyor. Kitap sadece genç kızlara bilmeleri gerekenleri anlatmakla kalmayıp onlarla ebeveynleri arasında bir iletişim kurma aracı olarak da hizmet veriyor.

Kitabı okurken birçok yeni bilgiye sahip oldum ve doğru bildiğim yanlışları fark etmiş oldum. Kesinlikle ergenlik dönemindeki her genç birey ve ebeveynlerinin okuması gereken önemli bir kitap. Kitaptan oldukça yararlandım herkesin yararlanması dileğiyle...

Nuray TOKTAŞ

İstanbul Üniversitesi

Analist : Kurum :
Bu yazı toplamda 794 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.