Yarınki Türkiye
Kitap Arka Kapak: Yarınki Türkiye, şu temellerin üstünde kurulacak. Anadolunun toprağından kaynayan bir kan, cemaat için harcanan emek, bir yıllık bir tarih, otoriteli bir devlet ve ebedi olduğuna inanmış bir ruh.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Kitap bir düşünce ve eğitim amaçlı olduğundan dili ağır. Kitapta günümüz toplumunda neden bir düşünür, bilim adamı bir Yunus Emre, Mevlana, Ebu Hanife gibi insanların yetişmemesi üzerinde durulmuştur. Kitabın asıl anlatmak istediğini Nurettin Topçu şöyle dile getirmiştir:

Yarınki Türkiye'nin kurucuları, yaşama zevkini bırakıp yaşatma aşkına gönül verecek, sabırlı ve azimli lakin gösterişsiz ve nümayişsiz, çalışan ruh cephesinin maden işçileri olacaktır. Bu ruh amelesinin ilk ve esaslı işi, insan yetiştirmektir. Hünerleri hep fedakârlık olan bu hizmet ehli gençler hizmetlerinin mükâfatını da hizmet ettikleri insanlardan beklemeyecekler, sonsuzluğa sundukları eserin sesinin akislerini yine sonsuzluktan dinleyeceklerdir. Yarınki Türkiye'nin kurucuları millet ve cemaat uğrunda fedakârlıklar kabullenenlerin artık bulunmadığı cemiyetimizde muhalif simada insanları şahıslarında birleştirecektir. Onlarda Yunus Yavuz'la birleşecek; Sinan Akif'e uzanacak; Ebu Hanife Hüseyin Avni’yi tebrik edecektir. Ve onların eseri olan Yarınki Türkiye şu temellerin üstüne kurulacak: Anadolu’nun toprağından kaynayan bir kan cemaat için harcanan emek, bin yıllık bir tarih, otoriteli bir devlet ve ebedi olduğuna inanmış bir ruh...

Analist : Hamza Denizer Kurum : Fırat Üniversitesi
Bu yazı toplamda 800 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.