Ruh Yordamı
Kitap Arka Kapak: Yanyanayız. Yalnız... Ve dünyanın ortasında... … Aslında hepimiz birbirimize benziyoruz. Ve aslında hiçbirimiz benzemiyoruz birbirimize. Aynı dili konuşuyor ama aynı cümlelerde buluşamıyoruz. Bedenlerimiz birbirine benziyor, gölgelerimiz benzemiyor. Bizi birbirimize benzeten şeyler, bizi birbirimizden ayırıyor. Yanyanayız. Herkesiz ve hiçkimseyiz. Hiçkimse ve herkes..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yanyanayız.
Yalnız...
Ve dünyanın ortasında...

Aslında hepimiz birbirimize benziyoruz.
Ve aslında hiçbirimiz benzemiyoruz birbirimize.
Aynı dili konuşuyor ama aynı cümlelerde buluşamıyoruz.
Bedenlerimiz birbirine benziyor, gölgelerimiz benzemiyor.
Bizi birbirimize benzeten şeyler, bizi birbirimizden ayırıyor.
Yanyanayız.
Herkesiz ve hiçkimseyiz.
Hiçkimse ve herkes...
...
Doğduğumuzda milyonlarca dakika veriliyor elimize.
Yaşadıkça kayganlaşan milyonlarca dakika ile başbaşa kalıyoruz.
Dakikalar eksildikçe biz biraz daha çaresizleşiyoruz.
Ne kadar ayak diresek bu çılgın yok oluşu durduramıyoruz.
Korkuyoruz.
Ve yanyanayız.
Şimdi...
Ve hiçbir zaman...

Çevresinde süregelen monoton ve anlamsız hayattan bıkmış bir insanın serzenişlerine tanıklık ediyorsunuz kitabı okurken...Biraz duygu,biraz da felsefe bu güçlü kalemin ellerinde hayat bulmuş."Ruh Yordamı"yla yazmış yazar.

Ruh yordamı kitabı;hayata neden geldiğimizi sorgulayan,maddeden ziyade manevi dünyamıza seslenen,toplumsal normlarımıza bazı eleştiriler getiren,İslami ve insani olmayan yaşadığımız çağla hesaplaşmaya giren,bu çağın bizlere kabul ettirdiği bütün ön kabullerin sorgulanabilir olduğunu gösteren,kendi dünyamızla hesaplaşmamızı sağlayan,ruhumuzun kıvrımlarında derin hisler bırakan kıymetli bir eser.

Gökhan Özcan gerçekten düşünmenin hakkını veren,okuyucuyu sarıp sarmayalan  bir yazar.Kitap hala çok taze ve bugünün dertlerine parmak basıyor.

Ruh Yordamı bir kere okuyup da kitaplığa kaldırılacak bir kitap hiç değil. Eminim sizlerde ara ara içini karıştırmaktan kendinizi alamayacaksınız.Hangi cümlenin altını çizeceğine şaşırıyor insan.Bazı cümlelerini anlamak insanı yorabiliyor fakat kullanılan dil,yapılan benzetmeler gerçekten mükemmel.

Ve kitabın akıcılığına kendinizi kaptırıp bir solukta okuyorsunuz.Kitabı bitirdiğinizde güzel zaman geçirmiş olmanın yanı sıra düşünce dünyanıza yeni kazanımlar eklemiş oluyorsunuz.Ayrıca hayata bakışınızda ve olaylara yaklaşımınızda farklı kazanımlar ediniyorsunuz.

Hasılı kelam her yazdığı okunacak nadir kalemlerden Gökhan Özcan Ağabey ömrüne bereket.

Analist : Emine US Kurum : İnönü Üniversitesi
Bu yazı toplamda 663 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.