Sol Ayağım
Kitap Arka Kapak: Chiristy Brown doğuştan beyin felci kurbanıydı.Ancak bu talihsiz küçük bebek İrlanda edebiyatının devleri arasında yerini alacak bir yazarın muhteşem hayal gücüne ve duyarlı zekasına sahipti. Bu,Chiristy Brown’ın kendi yaşam öyküsüdür.Brown,çocukluğunda okumayı,yazmayı,resim yapmayı ve nihayet daktilo kullanmayı öğrenmek için verdiği mücadeleyi ve bütün bunları sol ayağını kullanarak nasıl yaptığını anlatıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyin felci ile doğan ve herkes tarafından zihinsel özürlü olduğu düşünülen Christy Brown’un yaşamını anlattığı bir otobiyografidir. Doktorların dahi ne dediğini umursamayan annesi oğlu için her şeyi yapar. Onun vücudunun sakat olsa da zihinsel engelinin olmadığına inanıyordu. Bunun üzerine annesi ona harfleri öğretmeye başlar. Christy Brown ilk olarak sol ayağı ile A harfini yazar. Yazdığı ilk kelime ise ANNE olmuştur.

Christy Brown hayatını tamamen sol ayağına dayayarak yaşar. Konuşmasını ve sol ayağı dışında hareketlerini kontrol edemiyordu. Bu onun resim yapmasını ve bu otobiyografiyi yazmasını mümkün kıldı.

Kısa ve mükemmel bir hayat hikâyesi. İlham vericiydi. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.

Analist : Mücella UÇAR Kurum : İnönü Üniversitesi
Bu yazı toplamda 889 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.