Size Bir Sır Vereceğim
"Rüyalar aleminin sırrını çözdükten sonra bir yerde bir rüya göreceksin ve tüm dünyan değişecek. Hayatında muhteşem bir değişim isteyenlere ithaf olunur. "...anladın mı Tekin? Sakın ha sakın unutma, bu sözleri çok iyi düşün. Anla Umrenin içindeki sırrı. Müslümanlar, Umrenin aslında ne olduğunu unuttular. Umrenin niçin yapıldığını, kimi ziyaret ettiklerini ve bundaki müthiş sırrı unuttular. Ah bir bilselerdi Umrenin, buluşma, kavuşma olduğunu. Ziyaret ettiğin ev sahibiyle rüya aleminde buluşma, konuşma olduğunu. Hoş artık rüyanın ne olduğunu bilmiyorlar ya..."

 

 

 

 

 

 

 

 

Ledün ilminin insan aklını hayrete düşürdüğü ve akılları kendine hayran bıraktığı sırlarla dolu zevkle okunacak bir kitap.. 
Dünyada anlatılan tarihin yalan olduğunu kanıtlanmış bir şekilde açıklayarak asıl tarihi hayretle yansıtan bir giriş yapıyor kitap.. Niyazi Misri hz. ile ilgili bilinmeyen çok özel ve hüzünlü bir hikâye...


Kitap'ta öncelikle Sir veren Hulusi Bey ile müşerref oluyoruz ve açıkladığı sırları okurken hayrete düşmemek elde değil. Bu sırları okumak okuyucuya kalıyor... Daha sonra Hulusi Beyin de oldukça ilgisini çeken Tekin'de çarpıcı sırlarla hayrete düşürüyor .. 
Özellikle zaman kavramının bende etkisi çok oldu. 


"Zaman diye bir şey aslında yoktur. Herkes aynı anda yaşar, geçmiş gelecek diye birşey yoktur, sadece an vardır. " Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimiz dünya da başka bir boyutta yaşıyor bunu biliyor muydunuz? Bende bilmiyordum .. Rüyada Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizi  gören bir kişi sahabe olurmuş yalnız rüyayı kimseye anlatmamışsa! Bu sayede kıyamete kadar sahabe vardır. Belki içimizde sahabe de vardır tabiin de vardır tebatatbin de vardır..


"Sanki burayı daha önce görmüş gibiyim, buraya gelmiş gibiyim" dememizin nedeninin görmüş olup ta hatırlamadığımız rüyalar olduğunu bunun nedenin ise kozalaksı yapıda olan üçüncü gözümüzde aldığımız besinlerden dolayı problem yaşadığımızdan olduğunu bende bu kitap sayesinde öğrenmiş oldum.. 


Mendeleyev, John Von Neuman, Norbert Wiener, Einstein, Tesla gibi bilim insanlarının bazı buluşlarını rüya sırasında gerçekleştirdiğini duyunca bende rüyanın nimetini hikmetini bir nebze anlamış oldum.. 
Dünya da sudan daha yumuşak ve teslimiyetçi olup aynı zamanda sert ve güçlü olan şeyleri aşındırabilecek ve de suyun hiç bilmediğimiz gizemiyle Suyun ilginç sırları çok çarpıcı .


Son olarak Hac ve Umre'nin sırrı Hacer-ül Esved taşıdır diyerek Hac ve Umre'nin arasında ki ince çizgiyi anlatıyor.. Kitabın biz okuyuculara tavsiyesi okuduklarımızı uygulamamızı tavsiye ediyor...
Yusuf Hayaloğlu diyor ya," öğrendiklerini yüzleştir hayatla ve sınanmaktan korkma" Güzel yöntemdir :)

Analist : Zehra TEPE Kurum : İnönü Üniversitesi
Bu yazı toplamda 1060 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.