Kitab-ı Aşk
"Kitâb-ı Aşk, bütün bu kavram kargaşası içinde aşkın katmanlarını, türlerini ve asaletini irdelemek, belki her düzeyden insanın gönlünde hissettiği, dimağında algıladığı ama asla net biçimde tanımlayamadığı duygularına açıklık getirmek için düzenlendi. Kitâb-ı Aşk’ın içindeki yazılar değişik zamanlarda ve farklı zeminlerde kaleme alınmış olmakla birlikte belli bir düzen ve bütünlük içinde bir araya getirilmiştir. Bazıları farklı kitaplarımızda yayınlanan bu deneme ve öyküleri okurken bütün varlığımızı ve hatta varoluşu kuşatan aşkın yüzeysel, derin ve daha derin katmanlarında küçük yolculuklar yapacaksınız..."

 

 

 

 

 

 

 

 

Sahi neydi aşk, dokunmak mıydı,  yoksa bir ömür beklemek miydi?  Aşk, mecnun olup haykırmak mıydı tüm dünya ya sevdiğini anlatmak mıydı,  yoksa Leyla olup sevgiyi içinde mi büyütmekti? Aşk neydi? Züleyha'nın Yusuf'a olan aşkı mıydı yoksa Yusuf un Allah'a olan aşkı mıydı? Hangimiz aşkı gerçekten tarif edebiliriz? Hangimiz gerçek aşkı bulabiliriz?

Sorular hep birbirini kovalaya dursun zaten aşkta koskoca bir soru işareti değil mi?  Belki de her insanın çocukluk hayalidir aşık olmak. Ama anlamını bile bilmeyiz o üç harfin.  Aşk nedir? Aşk beşeridir; şakayla başlar, sorumluluk getirir. Aşk platonik tir; sohbetle başlar, zahmet getirir. Aşk ilahidir; imanla başlar, vahdete götürür. Belki de aşk her şeydir. 

Aşk üzerine yazılmış birçok şiir, yazı vardır bu âlemde geçmişten beri eline kalem alan aşkı dillendirmiştir, aşkı konuşmuştur. Peki ya aşk, aşk konuşmak mıdır, yoksa dinlemek midir ?  Aşk anlamak mıdır, hissetmek midir?

Aşk üzerine yazılmış en seçkin kitaptır kitab-ı aşk. aşkın kitabı dır bu kitap, aşkla ilgili bütün soruların  cevabıdır belki de. Aşk yolunda ilerlemek için, gerçek aşkın yolunu bulmak için bir adım sadece ve ben o adımı attım. Her bir satırını okumaya kıyamadığım bu kitap, aşk rehberim oldu. Aşkın dokunmak olmadığını bu kitap da anladım. Leyla’nın aşkını bu kitap da duydum. Ben aşkı belkide burada öğrendim.

Teşekkürler İskender Pala...

Analist : Erva K. Kurum : İnönü Üniversitesi
Bu yazı toplamda 753 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.