Bir Psikiyatristin Gizli Defteri
Gerçek hikâyeler kurgudan çok daha tuhaftır, Dr. Gary Small da bunu gayet iyi biliyor. Psikiyatriyle ve insan beyni üstüne çığır açıcı araştırmalarla geçen otuz yıl içinde Dr. Small pek çok şey görmüş. Şimdi ofisinin kapılarını açmaya ve kariyerinin en gizemli, ilginç ve tuhaf hastalarını anlatmaya hazır. Bu kitap bir psikiyatristin zihnine ve onun giderek gelişim gösteren mesleki yaşamına yapılan aydınlatıcı bir yolculuk. Aynı zamanda bu branşın ve daha önce görülmemiş, tanısı koyulmamış çeşitli akıl hastalıklarının perde arkasına da bir bakış… Kitabı okurken kendinizi, bizi insan yapan şaşırtıcı tuhaflıklar üstüne düşünürken bulacaksınız...

 

 

Tıp fakültesi mezunu Dr.Gary Small ve yazar eşi Gigi Vorgan tarafından yazılan Bir Psikiyatristin Gizli Defteri G. Small'ın pskiyatristliğine başladığı günden bu yana tıbben nadir olan ya da ilgi çekici olan, yaşanmış 15 vakanın ele alındığı bir kitaptır. Beynin insana akıl almaz oyunlar oynayabileceğini, doktorluk hayatında başına gelen olayların bir kısmını ele alarak anlatmaktadır. Bunun yanı sıra psikolojik tedavinin bir eksiklik ya da utanılacak bir durum olmadığının da vurgusu sıkça yapılmaktadır..

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri psikolojiye karşı ilgisi olan ve psikolojik sorunlarını dile getirmeye çekinen insanların da okuması gereken kitaplardan biri.

Nur CALP

Cumhuriyet Üniversitesi

Analist : Kurum :
Bu yazı toplamda 775 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.