Hayat Bilgesi 2
Hayatımız seçeneklerimiz ve seçimlerimizle şekilleniyor. Seçeneklerimizi hayat hazırlıyor, seçimleri ise biz yapıyoruz. Hayat yolunda sık sık ‘hayati ikilemlerle’ karşılaşıyoruz; kendi işimizi mi kurmalı, başkasının yanında mı çalışmalı? İsteklerimizle ilkelerimiz çatışınca ne yapmalı? Kendimiz gibi mi olmalı, toplumun onayladığı gibi mi? Hedeflerimizi ne zaman azimle zorlamalı, ne zaman sabırla beklemeli? Bu gibi sorulara, dünyanın en ağırsıklet beyinlerinin verdiği cevapları öğrenmek, hayatınızda yeni ve yaratıcı ufuklar açabilir....

 

 

 

Mümin Sakman 'in kaleme aldığı ‘Hayat Bilgesi -2’ kitabı aslında bizlere " kader yolun tamamını değil sadece yol ayrımlarını verir.  Tüm girişler ve sapmalar yolcuya aittir. Bu yüzden ne kaderine hâkimisin nede onun karsısında çaresizsin  " sözünün doğruluğunu ispat etmektedir.

Zaman ilerledikçe hayatımızda yenilikler meydana geliyor önümüze yeni yollar açılıyor yeni fırsatlar beliriyor ve bu yol ayrımlarını, yeni fırsatları değerlendirerek de şekilleniyor ve sadece bizim seçimlerimizle hayatımız yön buluyor.

Hayat Bilgesi kitabı ise önüne acılan yeni yolları ve yeni fırsatları değerlendiren ve seçimleri sonucunda yerel ve küresel etki yaratan insanların hikâyelerini, başarılarını, kat ettikleri yolları, tercihlerini, kariyerlerini bizlerle paylaşıyor.

Kitapta ünlü kişilerin yer alışı her birinin tavsiyelerinin bulunması gerçekliği tüm çıplaklığıyla yansıtmaktadır ve William J.  Halil S. Steven S. Sam W. vb. büyük kişilerin başarılarını ve başarılı olmanın sırlarını, yollarını bizimle paylaşma ve bizlere birer yol gösterici ve örnek oluşuyla kitabın kalitesini ve bize kattığı fikri, düşünceyi arttırıyor.

Ve en önemlisi "hayata bakış acımızı, genişleten ve olaylara, seçimlerimize farklı pencerelerden bakmamızı sağlayan  " bir kitap niteliğinde olmasıdır.

Mümin Sekman ' a muhteşem kitabı için teşekkürlerimi sunarım.

Enes DİRİCAN
Fırat Üniversitesi

Analist : Kurum :
Bu yazı toplamda 1049 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Başlık : Teşekkür
Ad : Zeynep Doğruyol

Analiz yaparken kitabın yazarına teşekkür etmek hiç aklıma gelmemişti..Bu güzel hatırlatma ve analiz için teşekkürler..

Tarih : 2.11.2015 20:47:48
Yönetici'nin Cevabı

Sayın Enes Dirican'a bizlerde teşekkür ederiz, böyle bir farkındalık oluşturduğu için.

Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.