Ve Ayna Kırıldı
St. Mary Mead sıradan bir İngiliz taşrasıydı, ta ki ünlü film yıldızı Marina Gregg gelene dek. Gossington Malikânesi’ni satın alan Marina bir davet verir. Davet sırasında konuklardan biri ölür. Kokteyl kadehine zehir konmuştur.Tüm ipuçları asıl hedefin Marina olduğu ve zavallı Heather Badcock’un yanlışlıkla öldüğü yönündedir. Gerçekten de olay bu kadar basit midir? Miss Marple bu cinayette de bir gizem olduğunu düşünür, çünkü en sessiz ve huzurlu köylerde bile karanlık sırların saklandığına defalarca tanık olmuştur...

 

 

 

Çok akıcı ve etkileyici bir kitap. Sonunu asla tahmin edemeyeceğiniz gerilimlerle dolu. Zaman zaman kanınızı donduracak, zaman zaman kendinizi kitabın içinde bulabileceğiniz bir cinayet romanı.

Konusuna gelince,

İngiltere'nin küçük bir kasabasında geçer. Ana karakter amatör dedektif Miss Marple (Angela Lansbury)'ın da içinde yaşadığı bu kasabaya İngiltere tarihi ile ilgili bir sinema filmi yapmak üzere Hollywood’dan bir film ekibi gelir.

Kasabanın ileri gelenleri tarafından film ekibi onuruna verilen kokteyl sırasında bir kadın hayran, elindeki kokteyli içtikten hemen sonra ölür. Herkes şüpheli durumdadır. Kitap bu cinayetin nasıl çözüldüğünü ve arkasındaki sırları anlatmaktadır.

Elif RENÇBER

İstanbul Üniversitesi

Analist : Kurum :
Bu yazı toplamda 741 defa okundu.

güvenlik Kodu
YORUMLAR
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.
Bu bölüm şu an hazırlanmaktadır.